9 травня жителі с. Софіївська Борщагівка вітали ветеранів з 74-ю річницею Перемоги над нацизмом у Другій Світовій війні.

8 і 9 травня – дні Пам’яті, дні примирення, дні Перемоги над нацизмом у Другій Світовій війні, в якій загинуло більше 10 мільйонів українців. Тобто, кожний п’ятий…

Захід розпочався із урочистої ходи до пам’ятника воїну-визволителю, неначе відлитого із безлічі золотих сонячних променів. Тут жителі Софіївської Борщагівки Хвилиною мовчання та покладанням квітів вшанували пам’ять 220 односельців, які не повернулися з пекельних фронтових доріг, та всіх тих, хто боровся і загинув за волю Батьківщини.

На сьогоднішній день у Софіївській Борщагівці проживають 7 вдів загиблих героїв Другої світової війни. Найстарша з яких – Євгенія Григорівна Достатня – 1923 року народження.

49 учасників бойових дій проживають в селі, 383 дитини війни, 295 воїнів АТО та волонтерів та 8 вдів цієї війни. Саме на цьому наголосив сільський голова с. Софіївська Борщагівка Олесь Кудрик, звертаючись до односельців. І додав по хвилі, тамуючи хвилювання: «Вже понад п’ять років триває війна на сході нашої країни, на якій гинуть наші діти, брати, сестри… Двоє наших воїнів-земляків – Сергій Ільченко та Віталій Губенко – не повернулися вже із цієї війни… Тож низький уклін всім, хто загинув за Україну. І повага та щира подяка тим, хто сьогодні в бойовому строю. Я впевнений: пройде час, і ми так само всі разом зберемося в цьому а чи в іншому місці, щоб відзначити нову Перемогу – перемогу на Сході країни. Тож бажаю нам всім мирного неба, спокою в душі та в країні. А новообраному Президентові хотілося б побажати, щоб він любив Україну і працював задля України. Слава Україні!». І на одному подихові відгукнувся натовп: «Героям слава!».

Дійсно, День Перемоги – це свято, яке ставить до єдиного строю всіх тих, хто чекав і чекає, й тих, хто захищав і захищає рідну землю від ворога зі зброєю в руках. Дружин, матерів і дітей війни, ветеранів Другої Світової, бійців АТО-ООС і учасників бойових дій на території інших держав.

Зокрема – воїни-інтернаціоналісти Іван Шевель, Олександр Гладкий та Валерій Вареня на чолі з головою ветеранської організації села Софіївська Борщагівка Володимиром Ярошенком. Саме вони прийняли з рук ветеранів естафету пам’яті, проводячи виховні заходи та тематичні зустрічі із юним поколінням, для якого та війна живе лише у спогадах дідусів та бабусь, на сторінках книжок та в кадрах кінофільмів, в музейних експонатах…

І вже інше покоління захисників Батьківщини приймало нагороди з рук військового комісара Києво-Святошинського району підполковника Олега Гончаренка. 13 жителів Софіївської Борщагівки – учасників антитерористичної операції на сході України – були нагороджені Відзнакою Президента України.

Протоієрей Володимир, настоятель храму Ікони Казанської Божої Матері, здійснив Поминальну літургію за полеглими воїнами.

При нагоді зазначимо, що кожному учасникові бойових дій та дитині війни сільська рада надала допомогу в розмірі 5 та 4 тисяч гривень відповідно. А на всіх учасників заходу чекав чудовий святковий  концерт «Калинова моя Україна» за участю найкращих артистів рідного села. Вихованці хору «Сходинки», хореографічного колективу «Арт Моушен», школи спортивно-бального танцю «Амеріт», студії вокалу та школи мистецтв, вокальний ансамбль «Золотий колосок» та вокальні гурти «Чураївна» і «Софійчанка» – іось далеко неповний перелік учасників тієї чудової концертної програми.

На додачу – безкоштовна кава та морозиво і, звісно ж, традиційна солдатська каша… Якої вистачило абсолютно всім! Тому що свято, як і Перемога, спільне: одне на всіх.

Радислав Кокодзей (редаговано)