Аліна Гіоєва

ЦІНА “ЗОЛОТА” – ЧОТИРИГОДИННІ ТРЕНУВАННЯ ЩОДНЯ

Юна жителька Софіївської Борщагівки Аліна Гіоєва із своїх 9 років шість – займається художньою гімнастикою. Вона вихованка майстра спорту Ольги Бережної та школи художньої гімнастики Ірини Дерюгіної. Нещодавно колекція її нагород, яка нараховує близько тридцяти медалей від “золота” до “бронзи”, поповнилася іще однією медаллю.

Це сталося в останні вихідні лютого під час ІІ відкритої першості з художньої гімнастики “Імперія юних талантів”. Змагання, які зібрали гімнасток майже з усієї України, відбулися у Вишневому. Їх організували заслужений тренер України Юрій Цікаленко та його дружина Тамара Олійник. В турнірі взяло участь 42 команди, тобто близько 450 дівчат віком від 6 до 12 років, які прибули з 35 міст України, а також з Воронежа та Санкт-Петербурга. Було розіграно 35 комплектів нагород. Переможниці та призерки отримали кубки, медалі, дипломи, грошові премії та призи. А решта учасниць турніру – пам’ятні подарунки.

На цих змаганнях у своїй віковій категорії Аліна Гіоєва виявилася найкращою. Вона виступала з обручем та скакалкою.
Треба було бачити, як легко, ніби пурхаючи, юні гімнастки виходили на той килим, які дива майстерності вони демонстрували численним глядачам. Довжелезні яскраві стрічки в їхніх руках малювали казкові вензеля, скакалки, ніби дресировані змії, звивалися навколо рук та ніг, обручі – відкочувалися та слухняно поверталися назад…
Аліна вразила суворих суддів своєю технікою.

Як же вдалося нашій землячці у такому юному віці сягнути подібних висот? Виявляється, любов до спорту донечці прищепив батько – Вадим Гіоєв, який свого часу посідав найвищі сходинки на чемпіонатах України з вільної боротьби. Мама Аліни – Алла, за фахом менеджер зовнішньо-економічних відносин, цілком поділяє захоплення доньки та максимально підтримує її.

Дівчинка вчиться у столичній школі з поглибленим вивченням англійської та італійської мов. До речі, вона – відмінниця. Її фото займає своє місце на шкільній Дошці пошани.Додатково Аліна займається грою на фортепіано. Але головне для неї – це художня гімнастика. Чотиригодинні тренування щодня, крім неділі – такий робочий графік у нашої юної землячки.

Перед своєю перемогою на змаганнях “Імперія юних талантів” Аліна Гіоєва виборола срібну медаль на Чемпіонаті Києва у жовтні минулого року. Звісно, попереду у неї нові турніри та випробування. Нині дівчинка готується до показових виступів на змаганнях за Кубок Дерюгіної.

До речі, як повідомив організатор турніру “Імперія юних талантів” Юрій Цікаленко, він має намір створити в Києво-Святошинському районі школу художньої гімнастики і вже веде перемовини щодо її місця розташування. Тож є надія, що цей красивий та доволі елітарний вид спорту стане доступнішим для дітей із нашого району.

за матеріалами газети СОБОР
випуск №2(4), від 8.03.2012