Інформатика

З 1 вересня 2012 року мають бути введені нові державні стандарти початкової загальної освіти, які цього року затвердив Кабінет міністрів України. Ці зміни передбачають, що школярі вивчатимуть іноземну мову з першого класу, а основи інформатики - з другого.

Нові тарифи 2014 року

Економічно обґрунтовані витрати станом 01.08.2014 року складають...

детальніше...

ВЧАСНІ РОЗРАХУНКИ -
ЗАПОРУКА ЯКІСНОЇ РОБОТИ КОМУНАЛЬНИКІВ

Комунальне підприємство "Софія" звертається до споживачів із проханням погасити заборгованість за енергоносії та комунальні послуги. Оскільки нині виникла дуже складна ситуація з оплатою за енергоносії, зокрема за природний газ.
За словами директора КП "Софія" Сергія Загваздіна...

детальніше...

Кабельні лінії

06 лютого 2012 року на 11 сесії 6 скликання депутатів Софіївсько-Борщагівської сільської ради було прийнято рішення №32 від 06.02.2012р. "Про заходи щодо збереження від пошкоджень кабельних ліній зв’язку на території Софіївсько-Борщагівської сільської ради"

детальніше...

Навчаємося задля життя PDF Друк e-mail
Середа, 26 жовтня 2011, 10:46

Оксана Іванівна Пушенко

Школа - це заклад, який не може нормально функціонувати без співпраці з органами влади. Якщо говорити про сільські навчальні заклади - вони особливо залежать від місцевих бюджетів. Софіївсько-Борщагівська СЗОШ І-ІІІ ст. не виняток.

- Ми працюємо в тісній співпраці з сільською радою, - говорить директор школи Оксана Пушенко. - Адже є ряд технічних та фінансових питань, які можна вирішити тільки за підтримки місцевої влади. Мене дуже тішить те, що в особі Василя Миколайовича Перегінця ми нині маємо керівника громади, котрий щиро переймається її проблемами. З певних причин, на яких нині мені не хотілося б акцентувати увагу, кошти на підготовку навчального закладу до початку навчального року надійшли з деяким запізненням. Тож нині відбувається придбання меблів та технічних засобів для обладнання кабінету іноземної мови.

За словами Оксани Іванівни, Софіївсько-Борщагівська СЗОШ співпрацює з вищою школою ім. Лафайєта зі штату Міссурі (США). Тому для проведення уроків англійської мови в режимі он-лайн кабінет необхідно обладнати меблями, мультимедійним проектором та іншою спеціальною технікою. Саме на це спрямовано частину коштів, виділених сільською радою. Решту вирішено використати на те, щоб розпочати якісний ремонт інженерних споруд. Тобто електромережі, системи водопостачання та водовідведення, ливневої каналізації тощо.

Насправді така увага до проблем закладу є цілком зрозумілою, адже це місцева царина освіти, яка об'єднує майже 400 учнів. Школа унікальна й тим, що вона спеціалізується на поглибленому вивченні іноземних мов, зокрема англійської. Окрім того, учні мають можливість поглиблено вивчати правознавство, історію України, філологію, предмети естетичного та фізико-математичного циклу. В школі функціонує кабінет інноваційних технологій, а ще діють різноманітні гуртки, керівники яких сприяють всебічному розвитку юних творчих особистостей.

З 2010 року заклад напрацьовує статус Школи ЮНЕСКО, адже на його базі проводяться майстер-класи українських національних звичаїв та обрядів для жителів України зі статусом "біженці".

Безумовно, успіхи закладу були б неможливими без якісної та ефективної роботи педагогічного колективу, який представляють 11 учителів-методистів, 10 старших учителів, 18 педагогів, нагороджених знаком "Відмінник освіти України". Декілька років тому вчитель англійської мови Олександр Коротков презентував свій освітній заклад у США, де став переможцем Програми педагогічної майстерності та досягнень педагогів шкіл Євразії та Південної Азії (ТЕА). Високому рівню педагогів відповідає й прагнення учнів школи розвиватися та збагачуватися знаннями. Мабуть, саме тому головним девізом софіївсько-борщагівських учнів є глибока філософська теза: "Не задля школи - задля життя вчимось".

У свою чергу директор навчального закладу Оксана Пушенко відзначає, що має багато планів та задумів для створення ще більш сприятливих умов для розвитку та становлення юних особистостей. У майбутньому вона бачить школу ще більш сучасною, як зовні, так і зсередини, обладнаною за останнім словом техніки. Адже в цьому закладі навчаються найкращі у світі діти - юні жителі Софіївської Борщагівки!

 

за матеріалами газети СОБОР, випуск №1, 26.10.2011

Сергій ШАМРАЙ