Нові тарифи 2014 року

Економічно обґрунтовані витрати станом 01.08.2014 року складають...

детальніше...

ВЧАСНІ РОЗРАХУНКИ -
ЗАПОРУКА ЯКІСНОЇ РОБОТИ КОМУНАЛЬНИКІВ

Комунальне підприємство "Софія" звертається до споживачів із проханням погасити заборгованість за енергоносії та комунальні послуги. Оскільки нині виникла дуже складна ситуація з оплатою за енергоносії, зокрема за природний газ.
За словами директора КП "Софія" Сергія Загваздіна...

детальніше...

Кабельні лінії

06 лютого 2012 року на 11 сесії 6 скликання депутатів Софіївсько-Борщагівської сільської ради було прийнято рішення №32 від 06.02.2012р. "Про заходи щодо збереження від пошкоджень кабельних ліній зв’язку на території Софіївсько-Борщагівської сільської ради"

детальніше...

Тут працюють за покликом серця PDF Друк e-mail
Середа, 26 жовтня 2011, 10:40

Здоров'я - одна з найбільших цінностей для кожної людини. Цю істину добре знають в Софіївсько-Борщагівській медичній амбулаторії загальної практики Працівники амбулаторіїсімейної медицини. Щодня тут приймають до сотні пацієнтів. Усім надають допомогу, консультацію та діляться увагою і сердечним теплом. Інакше й бути не може, адже в медицині, особливо сільській, можна працювати лише за покликом серця.

Саме так на стезю служіння людям вступила і Галина Граболюк, яка вже майже п'ятнадцять років працює головним лікарем Софіївсько-Борщагівської медамбулаторії загальної практики сімейної медицини.
- За фахом я лікар-педіатр. Уже пізніше отримала кваліфікацію сімейного лікаря, - розповідає Галина Федорівна. - У нашій родині до мене медиків не було. Батьки мої - прості трудівники-колгоспники, які дуже хотіли, щоб діти здобули вищу освіту. І усі ми їх не розчарували.

Шлях до медицини у Галини Граболюк був тернистим. Після закінчення Білоцерківського медичного училища вона отримала фах акушерки.
- І мені захотілося вчитися далі - стати дитячим лікарем, - продовжує Галина Федорівна. - Адже акушерство та педіатрія - дуже тісно пов'язані між собою.
Втім, у реальному житті не все так просто. А особливо, коли йдеться про вступ до медичного інституту. Чотири рази поспіль Галина подавала документи до інституту і щоразу трохи не добирала балів. "Це, мабуть, взнаки давалося те, що я навчалася в сільській школі Ставищенського району і мала не дуже ґрунтовну підготовку з хімії, - пригадує Галина Граболюк. - Я вже навіть розпрощалася з мрією стати дитячим лікарем. Та все ж вирішила подати документи ще раз. Зробила це, до речі, в останній день для подачі документів. І сталося диво - я пройшла по конкурсу".

Працівники амбулаторіїЗа словами пані Галини, до Софіївської Борщагівки вона потрапила з легкої руки сестри, яка на той час вже працювала вчителем початкових класів у місцевій школі. Так у медамбулаторії, яка тоді ще знаходилася в старому приміщенні, з'явився новий педіатр. А згодом Галину Граболюк було призначено головним лікарем. До речі, прекрасне приміщення, де нині розташована медамбулаторія, свого часу будував радгосп "Совки". Там планувалося відкрити банно-оздоровчий комплекс. Потім, в розпал перебудови, радгоспу було не до лазні, а стара поліклініка ледве не розсипалася. Тож недобуд передали на баланс сільської ради, і після завершення будівельних робіт у ній відкрили медичну амбулаторію. Денний стаціонар тут з'явився трохи пізніше. Сільська рада відгукнулася на прохання Галини Граболюк і виділила кошти на добудову та відкриття денного стаціонару на 25 ліжок. Тепер тут отримують медичні послуги усі, хто за призначенням спеціалістів цього потребує.

Діяльність та нормальне функціонування Софіївсько-Борщагівської медамбулаторії ЗПСМ дуже залежить від фінансування та підтримки органів влади. Зокрема місцевої.

- Мене дуже тішить той факт, що сільська рада нарешті почала нормально працювати, - говорить головний лікар закладу. - Адже не секрет, що будь-які протистояння шкодять роботі бюджетних установ, зокрема відбуваються збої у фінансуванні. А в такій сфері, як лікування людей, це не припустимо. Така ситуація у нас виникла на початку року, коли згідно Бюджетного кодексу фінансування усіх медичних закладів райПрацівники амбулаторіїону мало відбуватися з районного бюджету. Тоді через протистояння у депутатському корпусі потерпали і медики, і хворі. Тож я дуже позитивно оцінюю нинішній об'єднавчий процес, ініційований депутатським корпусом на чолі з виконувачем обов'язків сільського голови Василем Перегінцем. Люди вже стомилися від безладу. Тож дуже добре, що місцева влада нарешті взялася до роботи, - зауважує Галина Граболюк.

Нині в медичному закладі працює прекрасний колектив з 27 фахівців. Із них - три дільничні терапевти і один - денного стаціонару, два стоматологи, педіатр. Є вже дуже досвідчені лікарі такі, як Василь Грицик, і трохи молодші, але також грамотні спеціалісти.

- А ще у нас дуже хороші медсестри, - додає Галина Федорівна. - Приміром, маніпуляційна медсестра денного стаціонару Оксана Кудря - це улюблениця і колег, і односельців. Дуже шанують лаборанта Ганну Малобенську. А наші дитячі патронажні медсестри Тетяна Бугера і Тетяна Німченко - це люди з великим люблячим серцем, які безвідмовно поспішають на поклик до своїх маленьких підопічних.

Галина Граболюк гостинно показує кабінети, медичне обладнання, знайомить зі своїми колегами. Відчувається, що для цих людей головне - це здоров'я їхніх пацієнтів, вірність обраному шляху та духовним принципам служіння ближньому.

А ще це постійне самовдосконалення та робота над собою. Приміром, сама Ганна Граболюк, окрім основної спеціальності педіатра і сімеАмбулаторіяйного лікаря, продовжує отримувати нові знання та застосовувати їх на практиці. Так, вона вважає, що найкращі результати в лікуванні людей приносить поєднання здобутків як традиційної, так і нетрадиційної медицини. Для лікування хворих, крім використання ліків, застосовує і голкотерапію, і гомеопатію, і фізіотерапевтичні процедури.

- Адже часто буває, що лікар призначає медичні препарати, намагаючись подолати біль та хворобу, а її причина - це заблоковані енергетичні канали. Лікар же має лікувати причину хвороби, а не її наслідок, - переконана Галина Граболюк.

І ця істина справедлива не лише в медицині, а й в інших сферах життя. Розуміння причинно-наслідкового зв'язку подій - основа людської мудрості.

за матеріалами газети СОБОР, випуск №1, 26.10.2011
Володимир Михайлик