Нові тарифи 2014 року

Економічно обґрунтовані витрати станом 01.08.2014 року складають...

детальніше...

ВЧАСНІ РОЗРАХУНКИ -
ЗАПОРУКА ЯКІСНОЇ РОБОТИ КОМУНАЛЬНИКІВ

Комунальне підприємство "Софія" звертається до споживачів із проханням погасити заборгованість за енергоносії та комунальні послуги. Оскільки нині виникла дуже складна ситуація з оплатою за енергоносії, зокрема за природний газ.
За словами директора КП "Софія" Сергія Загваздіна...

детальніше...

Кабельні лінії

06 лютого 2012 року на 11 сесії 6 скликання депутатів Софіївсько-Борщагівської сільської ради було прийнято рішення №32 від 06.02.2012р. "Про заходи щодо збереження від пошкоджень кабельних ліній зв’язку на території Софіївсько-Борщагівської сільської ради"

детальніше...

Софіївську Борщагівку відвідав голова уряду Микола Азаров PDF Друк e-mail
Середа, 26 жовтня 2011, 09:06

Прем'єр-міністр України Микола Азаров разом із керівництвом державного й обласного центрів зайнятості ознайомилися з роботою Києво-Святошинського Микола АзаровРЦЗ, що знаходиться на території нашого населеного пункту. Шановних гостей зустрічали: заступник голови Києво-Святошинської РДА Анатолій Іскоростенський, директор центру зайнятості Галина Грищенко та виконувач обов'язків голови Софіївсько-Борщагівської сільської ради Василь Перегінець.

Центр зайнятості працював цього дня у своєму звичному ритмі. Адже, за словами його директора Галини Грищенко, нині тут перебуває на обліку 387 безробітних, кожен із яких у призначений час має приходити до свого інспектора, аби дізнатися про наявність нових вакансій.

- За дев'ять місяців поточного року послугами нашого ЦЗ скористалося 1500 осіб, - розповідає директор Києво-Святошинського ЦЗ Галина Грищенко. - Усі вони отримали кваліфіковану допомогу у питанні працевлаштування. Згідно закону, після отримання статусу безробітного нашим підопічним нараховувалася та справно виплачувалася допомога по безробіттю. До речі, в нашому районі її середній рівень коливається в межах 1550 грн., максимальний розмір допомоги сягає 2863 грн.

За словами Галини Павлівни, на ринку праці району, як і по всій Україні, користуються попитом робітничі спеціальності. Наші шукачі роботи в переважній більшості мають вищу чи базову вищу освіту та досить високу кваліфікацію. Втім, з початку року 150 безробітних були направлені на навчання, після чого працевлаштовані. Цікаво, що Центр зайнятості спонукає своїх підопічних до самозайнятості, тобто допомагає тим, хто має до цього хист, зайнятися підприємницькою діяльністю. Приміром, 22 особи пройшли відповідне навчання, склали бізнес-плани і вже розпочали власну справу.

Прем'єр-міністра Миколу Азарова під час відвідин районного ЦЗ зацікавив стан його технічного оснащення та особливості роботи в пристоличному регіоні. Варто відзначити, що саме рік тому відбулося відкриття нового районного центру зайнятості в Софіївській Борщагівці. Без перебільшення цей заклад відповідає всім вимогам часу. Крім того, нещодавно завдяки зусиллям сільської влади було облаштовано територію навколо центру.

"Досвід таких закладів має бути використаним під час розробки довгострокової програми управління трудовими ресурсами", - переконання в цьому висловив Прем'єр-міністр України. Про розробку цієї програми Микола Азаров заявив на брифінгу після відвідання Києво-Святошинського районного центру зайнятості.

- Надзвичайно важливо навчитися прогнозувати на 5-10-15 років. Наприклад, для того, аби підготувати спеціаліста, необхідно 3-5 років. Тому потреба у спеціалістах і професіях мусить мати довгострокові прогнози. Це тема, над якою уряд працюватиме, - підкреслив він. - Ні для кого не секрет, що ми випускаємо у великій кількості не тих спеціалістів, які потрібні для нашої економіки, що розвивається. І ми в цьому переконалися на прикладі Києво-Святошинського центру зайнятості. Вакансії одні, а пропозиції інші. Цю диспропорцію необхідно усунути заради інтересів самих людей, тому що потреби економіки зараз великі, і ми, у принципі, могли б задовольнити усі заявки людей на роботу. До того ж сьогодні пересвідчилися, що система центрів зайнятості в нашій країні знаходиться в доброму стані та може забезпечити всією необхідною інформацією для працевлаштування всіх, хто хотів би знайти роботу, - зазначив Микола Азаров.

Прем'єр-міністр України під час відвідання Києво-Святошинського районного центру зайнятості ознайомився з роботою програмно-апаратного комплексу для професійної орієнтації молоді "Живи і працюй в Україні". Він оглянув сектор самостійного пошуку роботи, ознайомився з роботою реєстраційно-приймального сектора та сектора активної підтримки безробітних, де проводяться співбесіди з безробітними, здійснюється підбір відповідної роботи, пропонується тимчасова зайнятість на громадських роботах.

Глава уряду також узяв участь у семінарі для роботодавців з питань легалізації зайнятості та заробітної плати.

за матеріалами газети СОБОР, випуск №1, 26.10.2011
Олена Мельник,
фото автора