Нові тарифи 2014 року

Економічно обґрунтовані витрати станом 01.08.2014 року складають...

детальніше...

ВЧАСНІ РОЗРАХУНКИ -
ЗАПОРУКА ЯКІСНОЇ РОБОТИ КОМУНАЛЬНИКІВ

Комунальне підприємство "Софія" звертається до споживачів із проханням погасити заборгованість за енергоносії та комунальні послуги. Оскільки нині виникла дуже складна ситуація з оплатою за енергоносії, зокрема за природний газ.
За словами директора КП "Софія" Сергія Загваздіна...

детальніше...

Кабельні лінії

06 лютого 2012 року на 11 сесії 6 скликання депутатів Софіївсько-Борщагівської сільської ради було прийнято рішення №32 від 06.02.2012р. "Про заходи щодо збереження від пошкоджень кабельних ліній зв’язку на території Софіївсько-Борщагівської сільської ради"

детальніше...

Вклонилися жертвам голодомору PDF Друк e-mail
Понеділок, 05 грудня 2011, 18:12

ГолодоморВсеукраїнська акція "Запали свічу" минулої суботи об'єднала мільйони українців - о 16-ій годині по всій країні і, зокрема по Софіївській Борщагівці, запалали живі вогники свічок. А в неділю, 27 листопада, в нашому селі, біля пам'ятного знаку, присвяченого жертвам голодоморів, відбувся мітинг-реквієм. Всесвітній конгрес українців цього року організував скорботні заходи у 32 країнах і присвятив їх пам'яті дітей, загиблих і ненароджених внаслідок трагічних подій 32-33 років минулого століття.

Поминальний дзвін зібрав усіх учасників мітингу на подвір'ї храму на честь Ікони Казанської Божої Матері. Мітинг-реквієм у Софіївській Борщагівці відкрив виконувач обов'язків голови сільської ради Василь Перегінець. Він нагадав присутнім, що Україна понесла значні втрати під час голодоморів. Гинуло найдорожче - діти, тобто майбутнє нашої країни. "Ми не маємо права забувати про цю трагедію нашого народу. Нехай пам'ять про українців, померлих від голодомору, живе у віках", - наголосив Василь Миколайович.

Ведуча мітингу - заслужений працівник культури України Ірина Якубовська - оголошує хвилину мовчання. Тиша і затамований подих, щоб не сполохати вічний спокій невинно убієнних жертв. Тільки вітер ворушить важкий шовк державного прапора та чорною косою смерті тріпоче траурна стрічка над знаменом.

Звертаючись до присутніх і, зокрема до школярів, директор Софіївсько-Борщагівської СЗОШ Оксана Пушенко говорить про ціну життя та вагу смерті, що їх пізнали українці в голодному 1933-му році.
До слова виходять вчитель, член сільського осередку ВУТ "Просвіта" Фаїна Прус разом зі своїми вихованцями. І перегортаються перед уявним поглядом нових поколінь сторінки страшної історії України.
Лунають поетичні рядки - це член Національної спілки письменників України Тетяна Петровська та лауреат ІІ сільського фестивалю-конкурсуЖертви голодомору "Софіївські дзвони" Андрій Жук читають свої поезії, присвячені одній з найстрашніших трагедій України.
Страшна статистика - щедрий урожай смертей 1933 року, - про це говорила у своєму виступі вчитель та просвітянка Ольга Шепель.

І лунали живі спогади про страшний голод із вуст жителя Софіївської Борщагівки Василя Саковича Шупика, 1928 року народження: "Я у тридцять третьому був зовсім малим хлопчиком. І не все пам'ятаю, але й досі пригадую, якими смачними були лобода і калачики, і перемерзла картопля, а ми їх їли, бо дуже хотілося їсти…"

Зблискує у скупому сонячному промінні золото хреста над храмом на честь Ікони Казанської Божої Матері, зблискують зрадливі сльози на обличчях - людство не має права на повторення такої трагедії. Але "у Бога немає мертвих, а всі живі", - ці слова настоятеля храму отця Володимира по-новому звучать у цей день скорботи. Адже саме ми, живі, маємо пам'ятати про жертви тоталітарного режиму і голодомору, маємо цінувати життя, дане нам Богом, щоб творити добро і любити ближніх.

Квіти і тремтливі вогники свічок на чорному холодному мармурі, ніби зустріч життя і смерті на вічну пам'ять про заморених голодом земляків…

за матеріалами газети СОБОР
випуск №2, від 5 грудня 2011 року