Нові тарифи 2014 року

Економічно обґрунтовані витрати станом 01.08.2014 року складають...

детальніше...

ВЧАСНІ РОЗРАХУНКИ -
ЗАПОРУКА ЯКІСНОЇ РОБОТИ КОМУНАЛЬНИКІВ

Комунальне підприємство "Софія" звертається до споживачів із проханням погасити заборгованість за енергоносії та комунальні послуги. Оскільки нині виникла дуже складна ситуація з оплатою за енергоносії, зокрема за природний газ.
За словами директора КП "Софія" Сергія Загваздіна...

детальніше...

Кабельні лінії

06 лютого 2012 року на 11 сесії 6 скликання депутатів Софіївсько-Борщагівської сільської ради було прийнято рішення №32 від 06.02.2012р. "Про заходи щодо збереження від пошкоджень кабельних ліній зв’язку на території Софіївсько-Борщагівської сільської ради"

детальніше...

Незабаром Софіївка Храмуватиме PDF Друк e-mail
Середа, 26 жовтня 2011, 10:15

Храм4 листопада громада Софіївської Борщагівки святкуватиме храмове свято Казанської Ікони Божої Матері.
Храм у Софіївській Борщагівці, як і сільська церковна громада, продовжує рости і будуватися. Адже духовному зростанню та вдосконаленню меж немає. А надто для нашого покоління, яке народилося в радянські часи, коли компартійні ідеологи намагалися знівелювати християнські цінності та виховати замість доброго християнина, будівника комунізму. Ще складніший період припав на долю наших дітей, котрі народилися в розпал перебудовчих зрушень в суспільстві.

Тому будівництво церкви в Софіївській Борщагівці від самого початку відзначалося глибоким символізмом. Адже, за словами настоятеля храму, протоієрея Володимира Табачина, церкви в Софіївській Борщагівці раніше зроду не було. І лише в грудні 1993 року в Софіївській Борщагівці було зареєстровано церковну громаду. Але свою діяльність вона розпочала ще в липні 1993 року.

Як розповів священик, проектні роботи, що передували спорудженню величного храму, почалися через рік. Вже тоді вирішили, що майбутній храм буде посвячено на честь Казанської Ікони Божої Матері, а церква матиме два престоли. Один на честь Казанської Ікони Божої Матері, а другий - на честь новомучеників та сповідників православної Церкви.

Розробка проекту тривала з 1995 по 1997 рік. Навесні 1997 року було розпочато будівництво цокольної частини храму. Саме в День Казанської Ікони Божої Матері у 1998 році Володимир Табачин вперше відслужив Літургію в новому храмі. До цього служба Божа відбувалася в пристосованих приміщеннях.
Вже тоді було закладено основні підвалини майбутнього храму: головне не форма, а присутність Духу Божого. "Пам'ятаю, що в перші чотири місяці ми служили надворі, - згадує протоієрей Володимир, - біля хреста, що відмітив місце розташування майбутнього храму. На столику стояла ікона та богослужбове начиння. Участь у церковних відправах тих часів брали одиниці з нинішніх парафіян. І тепер, коли з того часу минуло майже два десятки років, я розумію, що то була дуже щаслива пора. Вже після переходу церкви в хатинку по вул. Жовтневій церковна громада почала зростати помітно".

Справжній відлік свого зростання парафія веде відтоді, коли почалися служби в нижньому храмі.
- Церква сягає у висоту 27 м, - розповідає про храм настоятель. - Згідно початкового проекту планувалося, що її висота буде 42 м. Та ми вчасно зрозуміли, що подужати подібне будівництво нам не під силу, і пізніше переробили проект. Після його доопрацювання стало ясно, що новий собор у візантійському стилі виглядатиме навіть краще та ошатніше, ніж cпершу планувалося.

До речі, за словами настоятеля, храм у Софіївській Борщагівці - один із найвищих у Києві.

Тут тепло згадують усіх, хто долучився до храмобудування. Одні з перших благодійників - Леонід Козаченко, колишній віце-прем'єр України з питань АПК, який викупив перший проект; Олег Бірюков, Сергій Погорєлов, Ігор Мітюков, Віталій Джуринський, Ігор Мошкін, Валерій Корбан, Тетяна Костюкова.

- Ми вдячні будівничому Валерію Черноуську. А особливо молимося за тих, хто щодня допомагає в розбудові храму. Таких людей у нас багато. І слава Богу, - закінчив розповідь протоієрей Володимир Табачин.

Будівництво храмів - справа богоугодна і благородна. Та очищення власних душ за нас ніхто не зробить. Церква може лише допомогти нам в цьому.

З ІСТОРІЇ СВЯТА

Казанська Ікона Божої МатеріІсторія появи ікони досить знакова. В Казані  в 1579 році дев'ятирічній дівчинці Матроні з'явилась Богоматір, яка просила дитину розповісти духовним і світським властям про те, де саме в землі знаходиться  Її ікона та просила знайти  цей образ. З'явлення відбувалося тричі. Дівчинка спочатку про це нікому не говорила, а коли розповіла своїй матері, та не повірила. Після третього з'явлення дівчинка, ридаючи, сказала матері, що вона уві сні бачила  ікону Матері Божої, з обличчя якої струменіло полум'я, що могло її спалити, і чула голос: "Якщо ти нікому не розкажеш, то я з'явлюсь в іншому місці, а ти загинеш". Мати розповіла про це архієпископу і воєводі міста. Вони не повірили матері. Тож жінка сама почала копати землю і шукати ікону, але не знайшла. Шукали ікону й інші люди, але не знаходили. Відшукала її сама Матрона. Дівчинка поставила її на тому місці, де знайшла. І з усіх кінців міста сходилися люди, які молилися до ікони і цілували її.  Про дивну новину повідомили архієпископа і воєводу міста. Архієпископ відправив службу Пресвятій Богородиці і переніс ікону в найближчий храм.
Згодом на місці, де знайшли ікону, було збудовано церкву та Богородицький жіночий монастир.      
Саме свято на честь Казанської ікони Божої Матері було встановлено як подяка за врятування Москви і Росії під час навали поляків у 1613 році.

за матеріалами газети СОБОР, випуск №1, 26.10.2011
Тетяна ВОЛОДАЙ

 

Свято села
У Софіївці свято села,
Без минулого правда зникає,
Є у неї два вічних крила -
Синя річка і небо безкрає.

Біля Києва рідне село
Зустрічають широкі дороги.
В творчій праці добро ожило,
Піднялось на батьківські пороги.

В церкві служба і хліб на столі.
Односельцям всі мрії відкриті.
Храм - найвища подія в селі.
Добрим світлом серця оповиті.

У Софіївці свято села.
Храм святкує велика родина.
Борщагівка в літах розцвіла,
Як єдина для всіх Україна.

Тетяна Петровська