Нові тарифи 2014 року

Економічно обґрунтовані витрати станом 01.08.2014 року складають...

детальніше...

ВЧАСНІ РОЗРАХУНКИ -
ЗАПОРУКА ЯКІСНОЇ РОБОТИ КОМУНАЛЬНИКІВ

Комунальне підприємство "Софія" звертається до споживачів із проханням погасити заборгованість за енергоносії та комунальні послуги. Оскільки нині виникла дуже складна ситуація з оплатою за енергоносії, зокрема за природний газ.
За словами директора КП "Софія" Сергія Загваздіна...

детальніше...

Кабельні лінії

06 лютого 2012 року на 11 сесії 6 скликання депутатів Софіївсько-Борщагівської сільської ради було прийнято рішення №32 від 06.02.2012р. "Про заходи щодо збереження від пошкоджень кабельних ліній зв’язку на території Софіївсько-Борщагівської сільської ради"

детальніше...

Комунальники - заручники популізму PDF Друк e-mail
Середа, 26 жовтня 2011, 11:44

Добра новина - опалювальний сезон у Софіївській Борщагівці розпочався вчасно. Вже 15 жовтня до всіх будинків комунального житлового фонду надійшло тепло. Щоправда, через несправність одного насоса в кількох будинках ще немає гарячої води (до речі, в сусідній Боярці централізованої подачі гарячої води вже років з двадцять немає). Але софіївські комунальники над цим працюють. Утім, чого їм це коштує…

Комунальне підприємство "Софія" було створено у 2003 році з метою надання комунальних послуг з теплозабезпечення, гарячого та холодного водопостачання, водовідведення, обслуговування будинків та прибудинкових територій. Нині КП обслуговує 17 будинків. Чимало з них знаходяться в експлуатації по 40 і більше років. Відтак і проблеми, які доводиться вирішувати підприємству, в основному пов'язані зі зношеною та застарілою інфраструктурою й інженерними спорудами.

- В особливо незадовільному стані знаходяться будівлі гуртожитків, - констатує директор комунального підприємства "Софія" Сергій Загваздін. - Нині мешканці цих будинків хочуть скористатися своїм правом на приватизацію помешкань. Та, згідно законодавства, це можливо лише за умови виконання капітального ремонту будівель. Що за нинішніх фінансових можливостей держави поки нереально.

Та річ навіть не в цьому. Останнє економічно необґрунтоване зниження тарифів на комунальні послуги, зроблене командою Юрія Денисенка, через відвертий популізм цього рішення, стало міною уповільненої дії для комунального підприємства. Адже, як не крути, а щоб подати в квартири тепло та воду, необхідно придбати електроенергію та газ. А вони, як відомо, коштують недешево. А комунальники - не ілюзіоністи. Не можуть вони заплатити більше, отримати - менше, і при цьому повноцінно працювати.

- У комунальників усієї країни спільна проблема, - продовжує Сергій Михайлович. - Це - хронічні неплатежі за надані послуги. І що цікаво, близько 4-5 відсотків споживачів - це злісні неплатники, на яких припадає 45 відсотків усієї заборгованості за надані послуги.
За словами Сергія Михайловича, нині до Державної виконавчої служби направлено для виконавчого провадження листи на 51 неплатника. Але виконавча служба працює незадовільно. Тож у підприємства, тепер одна надія на добросовісність споживачів та підтримку з боку органів влади.

До речі, борг населення перед комунальним підприємством становить майже 600 тис. грн. Саме підприємство також має борг перед ДП "Києво-Святошинське УЕГГ" більше 700 тис. грн. А газовики від комунальників вимагають стовідсоткової передоплати. Математика, як бачите, дуже проста. Немає грошей - немає газу. Немає газу - немає тепла.
З огляду на згадані вище цифри і факти, вчасний початок опалювального сезону - це не тільки добра, а й дивовижна новина. І комунальники щиро розраховують на розуміння з боку жителів, які будуть вчасно сплачувати за спожиті комунальні послуги.

за матеріалами газети СОБОР, випуск №1, 26.10.2011