Нові тарифи 2014 року

Економічно обґрунтовані витрати станом 01.08.2014 року складають...

детальніше...

ВЧАСНІ РОЗРАХУНКИ -
ЗАПОРУКА ЯКІСНОЇ РОБОТИ КОМУНАЛЬНИКІВ

Комунальне підприємство "Софія" звертається до споживачів із проханням погасити заборгованість за енергоносії та комунальні послуги. Оскільки нині виникла дуже складна ситуація з оплатою за енергоносії, зокрема за природний газ.
За словами директора КП "Софія" Сергія Загваздіна...

детальніше...

Кабельні лінії

06 лютого 2012 року на 11 сесії 6 скликання депутатів Софіївсько-Борщагівської сільської ради було прийнято рішення №32 від 06.02.2012р. "Про заходи щодо збереження від пошкоджень кабельних ліній зв’язку на території Софіївсько-Борщагівської сільської ради"

детальніше...

Визволення Софіївської Борщагівки PDF Друк e-mail
Субота, 19 листопада 2011, 10:10

Визволення Софіївської БорщагівкиДо 68 річниці визволення села Софіївська Борщагівка.

6 листопада 2011 року ми відзначали 68 річницю з дня визволення від німецьких окупантів  столицю України місто-герой Київ. Наше село, Софіївська Борщагівка, було звільнено 5 листопада 1943 року частинами 38 армії Першого Українського фронту. Довгих 26 місяців жителі села чекали визволення. Окупували село фашисти 19 вересня 1941 року і встановили свій адміністративно-господарський режим. За роки окупації село зазнало значних людських і матеріальних втрат.

З села на фронт пішли 400 софійчан. З них 220 загинули, 60 чоловік вислали на примусові роботи до Німеччини. Було спалено 5 господарських будівель, 131 селянському господарству було завдано матеріальних збитків.

Одну з найгероїчніших сторінок життя  села Софіївська  Борщагівка вписав односелець Герой Радянського Союзу Григорій Саввич Шупик. Він з перших днів війни пішов на фронт, воював льотчиком-штурмовиком. Здійснив 249 бойових вильотів. За мужність і героїзм гвардії лейтенанту Шупику Г.С. Указом Верховної Ради СРСР від 18 серпня 1945 року було присвоєно звання Героя Радянського Союзу.  9 травня 2011 року було відкрито меморіальну дошку на будівлі сільської школи нашому герою-земляку.

Довгі місяці окупації підходили до кінця. Наближався день визволення.

Під час відступу німецьких окупантів юний житель села Дмитро Шестаченко показував дорогу радянським танкістам, вів вогонь по відступаючим німцям з кулемету. Підірвавшись на міні, юний герой загинув.

В братській могилі нашого села спочивають вічним сном капітан Павло Трофімов, старший сержант Дмитро Нікітін, старшина Михайло Савінов, рядові: Іван Бондарєв, Микола Пятаченко, Віктор Кузьмічов, Віктор Новіков, Микола Рикун, Михайло Тальніков.

Це завдяки їм та багатьом відомим і невідомим воїнам село наше було визволено від німецьких окупантів.

Вічна їм пам'ять і слава! Їх подвиги назавжди залишаться в пам’яті вдячних нащадків.

Член первинного осередку
Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім. Т.Г. Шевченка,
вчитель історії  Ольга Михайлівна Шепель,
за участі Якубовської Ірини Володимирівни